Ховайте носи: до кінця тижня в Україні вдарять сильні морози

Ховайте носи: до кінця тижня в Україні вдарять сильні морози

Протягом тижня очікується сніг, часом – з переходом у мокрий сніг.

Найближчими днями в Україні будуть сильні морози / Фото УНІАН

Найближчими днями в Україні морози будуть тільки посилюватися. Місцями стовпчики термометрів покажуть -15°. Однак ближче до вихідних морози ослабнуть. Протягом тижня в Україні періодично йтиме сніг, місцями – мокрий.

Про це повідомляє Погода УНІАН.

Тиждень в Україні почнеться з морозів до -12°…-17°, найхолодніше буде на заході та півночі країни. 24 січня практично повсюдно очікуються опади у вигляді снігу. Вдень стовпчики термометрів покажуть -3°…-7°.

Погода в Україні 24 січня / фото УНІАН

Погода в Україні 24 січня / фото УНІАН

У вівторок, 25 січня, морози посиляться. Вночі в західних областях буде -9°…-15°, у північних – до -9°…-13°, в центральних – до -8°…-13°, на сході та півдні – до -6°…-9°. При цьому вдень із заходу прийде потепління, там температура підніметься до -1°…+1°. На решті території очікується -2°…-7°.

Погода в Україні 25 січня / фото УНІАН

Погода в Україні 25 січня / фото УНІАН

У середу, 26 січня, сильні нічні морози змістяться в Центр і на схід. Тут стовпчики термометрів опустяться до -9°…-11°. Практично по всій країні очікується сніг. У західних областях ночі стануть помітно теплішими, до -1°…-8°. Днем на Лівобережжі очікується від -3° до -6°, а на заході та Півдні України – від -3° до +1°.

Погода в Україні 26 січня / фото УНІАН

Погода в Україні 26 січня / фото УНІАН

У четвер, 27 січня, температура в Україні буде приблизно на тому ж рівні, що і в середу. Однак опадів стане менше. У більшості центральних областей і на півдні країни буде сухо, очікується невелика хмарність. А на заході очікується сніг, місцями – мокрий.

Погода в Україні 27 січня / фото УНІАН

Погода в Україні 27 січня / фото УНІАН

Перед вихідними, 28 січня, в більшості областей України вже не буде сильних морозів ні вдень, ні вночі. Тріскучі морози до -12° очікуються лише вночі на крайньому сході країни. Вдень же практично повсюдно повітря прогріється до 0°…+2°, а на півдні – до +4°. Скрізь, крім деяких південних областей очікуються опади у вигляді снігу або снігу з дощем.

Погода в Україні 28 січня / фото УНІАН

Погода в Україні 28 січня / фото УНІАН

На вихідних, 29 і 30 січня, в Україні будуть невеликі нічні та денні морози. Так, у суботу вночі очікується від -1° до -4°, а вдень – від -1° до +1°, на півдні – до +4°. А в неділю вночі на півночі, в центрі та на південному сході стовпчики термометрів опустяться до -4°…-9°. Вдень же на Лівобережжі буде -3°…+1°, а на півночі, заході та Півдні України повітря прогріється до +1°…+4°.

Погода в Україні 29 січня / фото УНІАН

Погода в Україні 29 січня / фото УНІАН

Погода в Україні 30 січня / фото УНІАН

Погода в Україні 30 січня / фото УНІАН

Народний прогноз на тиждень

24 січня – день Феодосія-Весняка. За спостереженнями, відлига 24 січня – до затяжної весни; холоднеча – до важкого посіву ярих. Денна погода також покаже якою буде погода в листопаді.

25 січня – Тетянин день. Якщо в цей день йде сніг – літо буде дощове; якщо сонечко-до раннього прильоту птахів.

26 січня – день Яреми. Якщо кішка дряпає стіни і меблі – буде заметіль. Кішка згорнулася клубком, сховала мордочку – скоро вдарять морози.

27 січня в народному календарі – день святої Рівноапостольної Ніни. Багато зірок в день святої Ніни на небі – чекай снігу в теплий день. Мало зірок – буде хуртовина, негода. Якщо на Ніну піде сніг, то бути рясному врожаю.

28 січня – Павла тебського преподобного. Вітер на Павла – рік буде дощовий. Зоряна ніч 28 січня віщує хороший урожай льону.

29 січня – Петра Вериги. Вороняче каркає в цей день на метелицю. Місяць вночі обгородився хмарами – буде вітер. Мороз вдень на Петра – влітку буде спека. Ніч на передодні Петра ясна, і на небі видно зірки – літо буде врожайне, рік щасливий.

30 січня – Антона-перезимника, так називали преподобного Антонія Великого. Не вір теплу на Антона морозно буде. Антоніна – зимі половина.

Вас також можуть зацікавити новини:

CosmoNews

Comments are closed.

CosmoNews@2020. All Rights Reserved