Мобілізація в Україні: чи зможуть представники місцевої влади вручати повістки

Мобілізація в Україні: чи зможуть представники місцевої влади вручати повістки

Юрист Сергій Савинський розповів, що у сільських голів не має повноважень вручати повістки мешканцям свого населеного пункту. Однак працівники сільських, селищних і міських рад будуть забезпечувати військовий облік.

Дивіться також Жителю Полтавської області вручили 18 повісток: у ТЦК пояснили, як так вийшло

Існує нова схема

За словами юриста, відповідно до чинного законодавства сільські та інші місцеві ради мають обов’язок сприяти проведенню військового обліку та мобілізації. Відповідно ж до нового законопроєкту про мобілізацію, місцева влада повинна забезпечувати цей процес.

Очевидно, що тепер вони здійснюють більший вплив. Своєю чергою в законодавстві не прописано, що сільський голова виписує та роздає повістки. Такого не передбачено,
– пояснює Савинський.

Савинський каже, що новий законопроєкт пропонує нову схему участі місцевих органів самоврядування в мобілізаційному процесі:

  • ТЦК надсилає до місцевого органу самоврядування список військовозобов’язаних, які зареєстровані в цій територіальній громаді.
  • Місцева влада підтверджує чи спростовує, що ці громадяни дійсно у них проживають.
  • Працівник ТЦК разом з представником місцевої ради та поліцейським їдуть за адресами військовозобов’язаних та вручають повістки.

За словами юриста, це й так відбувається, адже працівники сільських, селищних і міських рад будуть забезпечувати облік, щоб чітко визначити, хто з військовозобов’язаних проживає за фактичною адресою. Водночас представники місцевої влади не мають повноважень для вручення повісток ні за чинним законодавством, ні за новим законопроєктом.

Чи можуть призвати осіб, засуджених за ухилення від служби

  • Заступник голови Нацполіції, керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе в інтерв’ю розповів, чи можуть призвати осіб, засуджених за ухилення від призову. Він зазначив, що це можливо.
  • За його словами, те, чи зможуть таку особу мобілізувати до завершення терміну, повністю залежить від рішення, яке ухвалить суд.
  • Цуцкірідзе зауважив, що отримання кримінального провадження замість повістки від ТЦК також не рятує від призову. Те, що особу можуть підозрювати в ухиленні, не є причиною, чому вона не може стати до лав ЗСУ. Натомість важливо те, чи не обмежена людина в пересуванні та чи був обраний запобіжний захід.
CosmoNews

Comments are closed.

CosmoNews@2020. All Rights Reserved