Для Росії все стає зрозуміло: чому для України такі важливі безпекові угоди

Для Росії все стає зрозуміло: чому для України такі важливі безпекові угоди

Кількість країн, які ще підпишуть безпекові угоди з Україною, збільшиться. Це показує серйозність намірів партнерів щодо безпекової ситуації не лише в Україні, але й у світі. Детальніше про це 24 Каналу розповів голова аналітично-адвокаційної організації “Центр спільних дій” Олег Рибачук.

До теми Не Будапештський меморандум 2․0: що дають Україні підписані безпекові договори з країнами G7

Важливість безпекових угод

Україна вже підписала кілька потужних безпекових угод з країнами-партнерами. Фактично Київ створює довкола себе альянс на кшталт НАТО, однак, звісно, без славнозвісної 5 статті.

Це дуже раціональні та правильні дії. Важливо, що ці угоди мають багато спільних речей. Фактично у кожній угоді з кожною країною зафіксовані реальні фінансові зобов’язання щонайменше на 4 самі. Самі ж угоди – на 10 років,
– зауважив Олег Рибачук.

Крім того, в угодах мовиться про спільне виробництво зброї, а також у них визнано територіальну цілісність України в межах кордонів 1991 року. Жодна з країн, яка підписала угоду, не ставить під сумнів, що території, які тимчасово загарбала Росія, залишаться її частиною.

“Для Росії все стає зрозуміло. Ця тенденція лише розширюватиметься (підписання з Україною безпекових угод – 24 Канал). У них є багато політичного. Ця угода відрізняється від подібних тим, що створена у нових реаліях – коли світ розуміє загрозу Росії, а Путін більше не є недоторканим. Тому, коли вибудовується такий альянс, він інтегруватиме Україну в європейську спільноту”, – пояснив Рибачук.

Зокрема, президентка Єврокомісії Урсула фор дер Ляєн, перебуваючи 24 лютого у Києві, заявила, що найкраща формула безпеки України – це її членство в ЄС. Якраз 10-річні безпекові угоди і наближають Україну до цього.

Які безпекові угоди вже підписала Україна

  • У січні 2024 року Україна підписала безпекову угоду з Великою Британією. Вже у лютому кількість угод з партнерами суттєво збільшилась. Володимир Зеленський відвідав Німеччину та Францію, підписавши з лідерами цих країн безпекові домовленості терміном на 10 років.
  • Вдень 23 лютого ще одну угоду Україна підписала з Данією. Відповідно до цієї угоди, Україна зобов’язується впроваджувати необхідні реформи, що спрямовані на розвиток демократії та боротьбу з корупцією. Це необхідно для майбутнього членства в Євросоюзі та НАТО.
  • На другу річницю повномасштабного вторгнення стало відомо про ще дві безпекові домовленості – з Італією та Канадою. Зауважимо, угода передбачає, що у 2024 році Канада має виділити Україні понад 3 мільярди канадських доларів макрофінансової та оборонної допомоги Україні.
CosmoNews

Comments are closed.

CosmoNews@2020. All Rights Reserved