"Локомотив" срази "Ботев" в дербито на Пловдив с рекорден успех

© LAP.BG

Локомотив” (Пловдив) спечели градското дерби с “Ботев” с 6:0, постигайки рекорд в битката между двата тима. Черно-белите постигнаха най-голямата победа в историята си над жълто-черните и си върнаха за загубата в началото на сезона.

Интрига в най-чакания мач от 14-ия кръг на Първа лига нямаше, като до деветата минута “Локомотив” водеше с 2:0. Головете за победителите вкараха Момчил Цветанов, Диниш Алмейда, Димитър Илиев, Георги Минчев, Кристиян Илич и Николай Николаев.

За “Локомотив” това е най-голямата победа над “Ботев”, като три пъти преди това черно-белите печелят с четири гола разлика (7:3 1974 г., 4:0 през 1979 и 2007 г.). Това е и най-голямата пообеда избщо в дербито на Пловдив, след като през 1988 и 1995 г. “Ботев” печели с 5:0.

Срещата беше втора за черно-белите след раздялата с треньора Бруно Акрапович. Успехът е първи за наследника му Александър Тунчев след равенството с “ЦСКА 1948” в миналия кръг.

Успехът изведе “Локомотив” начело в Първа лига с 27 точки, като тимът има една повече от “Лудогорец”. В неделя шампионите играят с “Ботев” (Враца). Жълто-черните са 10-и с 13 точки.

© LAP.BG

“Локомотив” успя да открие резултата преди да са изтекли и две минути. Момчил Цветанов се засече центриране на Карагарен и прати топката в мрежата на “Ботев”.

Ранното попадение се отрази на жълто-черните и в деветата минута те вече изоставаха с 0:2.

След центриране от корнер централният бранител Диниш Алмейда скочи най-високо и се разписа, удоявайки аванса на “Локомотив”.

“Ботев” трудно намираше отговор на действията на домакините, като в предни позиции жълто-черните действаха плахо. В 24-ата минута Филип Филипов събори Георги Минчев и “Локомотив” получи дузпа, която капитанът Димитър Илиев превърна в гол – 3:0.

Само четири минути по-късно Минчев също успя да се разпише. Той финтира по прекрасен начин Станислав Работов, завъртайки се около оста си и с плътен шут с десния крак отбеляза четвърти гол.

© LAP.BG

“Ботев” опита да отговори с няколко далечни удара, но те не застрашиха сериозно вратата на “Локомотив”. Проблемите на гостите се увеличиха след червен картон на Джонатан Перейра в 45-ата минута, а в началото на втората част Тодор Неделев напусна заради контузия.

Между 71-ата и 79-ата минута “Локомотив” вкара още два гола, с които направи разгрома по-голям. Точни бяха резервите Кристиян Илич с прекрасен изстрел от 20 метра и Николай Николаев на празна врата.